top of page

Proton Tedavi Merkezleri

MIBS proton tedavi merkezi

MIBS Donanım ve Ekip

2017 yılından beri St. Petersburg’ta aktif olarak proton tedavisi yapan MIBS, bünyesinde alanında lider olan Varian şirketinin son teknolojik ürünlerini kullarken, radyocerrahi ve ışın tedavisini uygulayan deneyimli radyasyon onkolojisi uzmanları ile birlikte çalışmaktadır.

Tümörler, 360 derece dönen ışınlama portalı ve robotik hasta masası ile birlikte, hastaya en kısa mesafe ve güvenilir açıdan proton ışınlama tedavisi yapılabilmektedir.
Varian ProBeam proton ışınlama sistemi, iki terapi odası ile hastalara PBS olarak adlandırılan kalem ışın tarama sistemi ile proton ışınlaması yapılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, PBS tekniği adını, tümörü katman katman sivri bir kalemin ucu niteliğinde olan radyasyon ışınından almaktadır.

En büyük önceliğimizi tıbbi ekibimizin ve medikal fizikçilerimizin eğitimine verdik. MIBS proton tedavi merkezi açılmadan önce tıbbi ekibimiz Avrupa ve Amerika’da bulunan öncü tıp kuruluşları ve uzun yıllardır stereotaktik radyoterapi ve proton tedavisi konularında deneyimli merkezlerde eğitim almışlardır. Uzmanlarımızın eğitim aldıkları merkezler, Maryland Proton Treatment Center, Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, Yale University, Smilow Cancer Center USA, Switzerland Paul Scherrer Institute ve diğer tedavi merkezleridir.
Doktorlarımız ve medikal fizikçilerimiz çalışmalarını Amerika Pensilvanya’da bulunan Roberts Proton Terapi Merkezi ile birlikte yürüterek hastalar için en iyi tedaviyi planlarlar.

Chang Gung Memorial.jpeg

CGMH Donanım ve Ekip

Linkou Chang Gung Memorial Hastanesi (CGMH), Tayvan'ın gelişen Linkou bölgesinin ortasında yer alan, JCI onaylı, çok uzmanlıklı bir hastanedir. 1978 yılında kurulan CGMH, yaklaşık 4.000 yatak ve toplam 29 uzmanlık merkezi ile Tayvan'ın en büyük, en prestijli tıp ve eğitim merkezlerinden biri olarak listelenmiştir. 

Proton tedavisi için dönen kızaklı dört oda ve yeni nesil lineer hızlandırıcı için on oda içerir. Yılda yaklaşık 3000 hastaya lineer hızlandırıcı tedavisi ve 1500 hastaya proton ışını tedavisi uygulanmaktadır. 

Bugün, CGMH iyileştirici yenilik, araştırma ve öğretimde bir güç merkezi ve öncü olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda Uluslararası Ortak Komisyon [JCI (2014-2017)] tarafından akredite edilen en büyük akademik merkezdir. National Geographic Channel'ın "Taiwan's Medical Miracle" adlı belgeselinde yer alan hastanemizin tıbbi başarıları hem ulusal hem de uluslararası alanda takdir toplamaktadır. Chang Gung Memorial Hastanesi'nde, hasta merkezli bakıma öncelik vererek, yurtiçi ve sınır ötesi hastalara kaliteli tıbbi hizmetler, en son teknoloji ve üstün değerler sunuyoruz.

bottom of page