Proton Tedavi Merkezi

MIBS proton tedavi merkezi

Donanım ve Ekip

2017 yılından beri St. Petersburg’ta aktif olarak proton tedavisi yapan MIBS, bünyesinde alanında lider olan Varian şirketinin son teknolojik ürünlerini kullarken, radyocerrahi ve ışın tedavisini uygulayan deneyimli radyasyon onkolojisi uzmanları ile birlikte çalışmaktadır.

En yenilikçi donanımlar

Tümörler, 360 derece dönen ışınlama portalı ve robotik hasta masası ile birlikte, hastaya en kısa mesafe ve güvenilir açıdan proton ışınlama tedavisi yapılabilmektedir.
Varian ProBeam proton ışınlama sistemi, iki terapi odası ile hastalara PBS olarak adlandırılan kalem ışın tarama sistemi ile proton ışınlaması yapılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, PBS tekniği adını, tümörü katman katman sivri bir kalemin ucu niteliğinde olan radyasyon ışınından almaktadır.

Tıbbi ekibimiz

En büyük önceliğimizi tıbbi ekibimizin ve medikal fizikçilerimizin eğitimine verdik. MIBS proton tedavi merkezi açılmadan önce tıbbi ekibimiz Avrupa ve Amerika’da bulunan öncü tıp kuruluşları ve uzun yıllardır stereotaktik radyoterapi ve proton tedavisi konularında deneyimli merkezlerde eğitim almışlardır. Uzmanlarımızın eğitim aldıkları merkezler, Maryland Proton Treatment Center, Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, Yale University, Smilow Cancer Center USA, Switzerland Paul Scherrer Institute ve diğer tedavi merkezleridir.
Doktorlarımız ve medikal fizikçilerimiz çalışmalarını Amerika Pensilvanya’da bulunan Roberts Proton Terapi Merkezi ile birlikte yürüterek hastalar için en iyi tedaviyi planlarlar.