top of page

Proton Tedavi Merkezleri

Dünyada 70'ten fazla proton tedavi merkezi bulunmaktadır. Çoğu Amerika, Japonya ve Almanya'da bulunan Proton tedavi merkezleri, 1990'dan beri gelişmekte olan donanım ve teknoloji ile günümüzde hastalara en az doku hasarıyla tedavi olma seçeneği sunmaktadır.

Proton Tedavisi Türkiye'de uygulanmamaktadır; ancak MTS Medical Tourism Services, Almanya-Essen'de Proton Terapi Merkezi (WPE), Rusya-St. Petersburg'da kurulu bulunan MIBS Proton Tedavi Merkezi ve Taiwan Linkou'daki Chang Gung Memorial Hastanesi (CGMH) ile yaptığı özel anlaşmalarla sağlık turizmi kapsamında vatandaşlarımızın da Proton Tedavisinden yararlanmasını olanaklı kılıyor.  

Essen / Proton Terapi Merkezi (WPE)

Batı Almanya’daki Essen Proton Terapi Merkezi (WPE) protonlarla ışın terapisine yönelik, Almanya’nın önde gelen kuruluşlarından birisidir ve dünyanın en modern proton terapi merkezleri arasında yer almaktadır. Doktorlar, tıp teknolojisi radyoloji asistanları ve tıp fizikçilerinden oluşan Parçacık Terapisi Kliniği ve WPE gGmbH ekibi, insan vücudunun hassas yerlerindeki ameliyat edilemeyen veya çok zor ameliyat edilebilen tümörleri olan WPE hastalarını tedavi etmektedir.

essen.jpeg
MIBS - Proton tedavi merkezi

St.Petersburg / Proton Terapi Merkezi MIBS

Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki ilk Proton Işın Terapisi Tedavi Merkezi olan MIBS, Eylül 2017'de St. Pedersburg'da test modunda çalışmaya başladı.​ MIBS Onkoloji Merkezi, 2017 yılında Amerika Houston’da bulunan ve dünyanın en önde gelen onkoloji merkezlerinden biri olarak kabul edilen MD Anderson Kanser Merkezinin denetiminden geçmiştir. MIBS’te uygulanan radyasyon tedavi protokollerinin MD Anderson ve Amerika’da bulunan protokollere uygunluğu komisyon tarafından resmi olarak teyit edilmiştir.

Linkou / Proton Tedavi Merkezi CGMH

Chang Gung Memorial Hastanesi'nin Proton ve Radyasyon Tedavisi Merkezi Tayvan'daki ilk proton merkezidir ve kurulması, Tayvan'da kanser tedavisinde bir kilometre taşıdır. Tayvan'dan ve dünyanın her yerinden gelen hastalara en gelişmiş radyasyon tedavisi, insancıl tıbbi ortam ve kapsamlı tıbbi bakım sağlar. Yılda yaklaşık 3000 hastayı lineer hızlandırıcı tedavisi ve 1500 hastayı proton tedavisi ile iyileştirmektedir.

Chang Gung Memorial Hospital2.jpeg

Proton Tedavisi Türkiye'de Nerede Var?

Türkiye’de proton tedavi merkezi bulunmamakla birlikte, Medical Tourism Services, St. Petersburg'da kurulu bulunan MIBS Proton Tedavi Merkezi ve Taiwan Linkou'daki Chang Gung Memorial Hastanesi (CGMH) ile yaptığı özel anlaşmalarla sağlık turizmi kapsamında vatandaşlarımızın da Proton Tedavisinden yararlanmasını olanaklı kılıyor.  

Proton Tedavi Başvurusu

Proton Tedavi Merkezleriyle yaptığımız işbirliği çerçevesinde, Türkiye'den tedavi için başvuran hastaların değerlendirme süreci, Almanya, Rusya veya Taiwan Proton Merkezlerine tarafımızca yapılan başvurularla gerçekleşmektedir.

 

Tıbbi rapor ve görüntülerinizi ileterek, onkoloji tedavi merkezlerinde çalışan ve alanında uzman doktorların görüşü ile size detaylı bir tedavi programı hazırlanacaktır. 

Proton Tedavi Ücreti

Başvuran hastaların değerlendirmesi sonrasında uzmanlarca saptanan programa bağlı olarak seanslar (fraksiyonlar) hesaplanarak tedavi ücreti belirlenmektedir.

 

Tedavi süreci genellikle 2 ile 8 hafta arasında, hafta içi yapılan ışın tedavi seansları şeklinde ilerlemektedir. Almanya'da, Rusya'da veya Taiwan'daki tedavi süresince ihtiyaç duyacağınız vize, ulaşım ve konaklama hizmetleri MTS tedavi paketi dahilinde sunmaktadır.

 

Tedavi merkezine yakın noktada konaklama, transfer, tercümanlık hizmetleri, proton merkezlerindeki sağlık asistanları ve 7/24 online danışmanlık hizmetleriyle kendinizi rahat ve güvende hissederken, bütün tedavi sürecinizi gözlemleyecek danışmanlarımız size daima yardımcı olacaktır.

Proton Tedavisi'ne uygunluğunuz

Türkiye'de Proton Tedavisi alanında anlaşmalı uzman bir hekimlerimiz tarafından tesbit edilir.

Tedaviye uygun olmanız halinde tercih ettiğiniz ülkedeki Proton Tedavi Merkezi'ne başvurunuz gerçekleştirilir.

bottom of page