Proton Tedavi Merkezi

MIBS - Proton tedavi merkezi

Proton Therapy Center MIBS

Dünyada 70'ten fazla proton tedavi merkezi bulunmaktadır. Çoğu Amerika, Japonya ve Almanya'da bulunan Proton tedavi merkezleri, 1990'dan beri gelişmekte olan donanım ve teknoloji ile günümüzde hastalara en az doku hasarıyla tedavi olma seçeneği sunmaktadır.

Proton Tedavisi Türkiye'de Nerede Var?

Türkiye’de proton tedavi merkezi bulunmamakla birlikte, Medical Tourism Services’in St. Petersburg'da kurulu bulunan MIBS Proton Tedavi Merkezi ile yaptığı özel anlaşmayla sağlık turizmi kapsamında vatandaşlarımızın da bu ileri teknolojiden yararlanması artık mümkün. 

 

MIBS Proton Tedavi Merkezi’nde onkoloji vakalarının tedavisinde Varian Pro Beam yoğunluk ayarlı proton tedavi cihazı PBS metodu ile yatay ve dikey olarak kanserli bölgeye yoğunluk ayarlı proton ışını göndererek, kanserli hücrelerin çevresindeki dokulara zarar vermeden hastanın tedavisini sağlamaktadır. Baş-boyun, prostat, akciğer, beyin ve omurgada bulunan tümörlerde, çocuk onkoloji vakalarında ve ulaşılması güç olan tümör tedavisinde kanıtlanmış başarılı tedaviler uygulanmaktadır.

  • Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki ilk Proton Işın Terapisi Tedavi Merkezi olan MIBS, Eylül 2017'de St. Pedersburg'da test modunda çalışmaya başladı.​

 

  • Şubat 2018'de, Abramson'daki Roberts Proton Terapi Merkezi'nden uzmanların desteğiyle, protonlu kanser hastalarının aktif tedavisi gerçekleştirildi. MIBS'nin operasyonunun ilk yılında yaklaşık 200 kişiye proton tedavisi uygulandı. ​

 

  • 2019'da, önemli klinik deneyim kazandıktan sonra, proton merkezinin doktorları 400'den fazla hastayı tedavi edebildi. 

 

  • 2020'nin ilk yarısında da aynı sayıda hasta tedavi edildi.

 

  • Petersburg'da proton tedavisi gören 1000 kişiden 500'den fazlası 18 yaşın altındaydı. 

 

  • Ve iki yaşın altındaki 80 hasta için proton tedavisi, onların tek seçeneğiydi.

 

MIBS Onkoloji Merkezi, 2017 yılında Amerika Houston’da bulunan ve dünyanın en önde gelen onkoloji merkezlerinden biri olarak kabul edilen MD Anderson Kanser Merkezinin denetiminden geçmiştir. MIBS’te uygulanan radyasyon tedavi protokollerinin MD Anderson ve Amerika’da bulunan protokollere uygunluğu komisyon tarafından resmi olarak teyit edilmiştir.

Proton Tedavi Başvurusu

MIBS Proton Tedavi Merkezi ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, Türkiye'den tedavi için başvuran hastaların değerlendirme süreci, MTS'ye yapacağınız bireysel veya doktorunuz aracılığıyla yapacağınız başvuruyla gerçekleşmektedir.

 

Tıbbi rapor ve görüntülerinizi ileterek, MIBS onkoloji tedavi merkezinde çalışan ve alanında uzman doktorların görüşü ile size detaylı bir tedavi programı hazırlanacaktır. 

Proton Tedavi Ücreti

Başvuran hastaların değerlendirmesi sonrasında uzmanlarca saptanan programa bağlı olarak seanslar (fraksiyonlar) hesaplanarak tedavi ücreti belirlenmektedir.

 

Tedavi süreci genellikle 2 ile 8 hafta arasında, hafta içi yapılan ışın tedavi seansları şeklinde ilerlemektedir. Rusya'da tedavi süresince ihtiyaç duyacağınız vize, ulaşım ve konaklama hizmetleri MTS tedavi paketi dahilinde sunmaktadır.

 

Tedavi merkezine yakın noktada konaklama, transfer, tercümanlık hizmetleri, MIBS’te bulunan sağlık asistanları ve 7/24 online MTS danışmanlık hizmetleriyle kendinizi rahat ve güvende hissederken, bütün tedavi sürecinizi gözlemleyecek danışmanlarımız size daima yardımcı olacaktır.

Tedavi Süreci Öncesinde

Proton Tedavisi'ne uygunluğunuz Türkiye'de Proton Tedavisi alanında uzman bir hekim tarafından tesbit edilir.