top of page

Proton Tedavisi Nedir

proton tedavisi

Proton Tedavisi Kimler İçindir?

Proton tedavisi, dünya çapında birçok onkolojik patoloji türü için kullanılmaktadır. Ve genellikle hastalar değerli ve etkili bir çözümdür.

  1. İlk olarak, bir proton ışınıyla tedavi, cerrahi müdahale gerektirmez, bu da bu yöntemi ameliyat edilemeyen tümörler için ideal kılar. Bir proton ışınıyla tedavi, sağlık nedenleriyle cerrahi müdahaleye olanak vermeyen hastalar için uygundur.  

  2. Ya da bir sebepten ötürü, kaviter bir operasyon yapmayı reddedenler için.

  3. İkincisi, kanser hücrelerinin yok edilmesinin yüksek doğruluğu, sağlıklı organlar ve normal dokular üzerindeki en koruyucu etkiyle birlikte, tümörün beyin, kalp, omurga gibi önemli organlara tehlikeli yakınlıkta olduğu durumlarda proton tedavisini vazgeçilmez bir yöntem haline getirmektedir.

  4. Üçüncüsü, proton tedavisi, sınırları belirlenmiş katı tümörler için, yani kanserin vücudun diğer bölgelerine yayılmadığı durumlarda mükemmel sonuçlar sağlar.

  5. Dördüncüsü, sağlıklı hücreler üzerindeki koruyucu etki ve yan etkilerin olmaması, proton tedavisinin çocukları tedavi etmek için en uygun yöntem olarak kabul edilmesini mümkün kılar.

bottom of page